• 0

    سبد خرید شما خالی است.

راهنمای قبل خرید

صفحه اصلی » راهنمای قبل خرید

جامعترین راهنمای خرید کولر گازی بوش

۱- نحوه تشخیص اصل بودن کولر گازی بوش و گارانتی آن

عیار بوش خود را شخصاً محک بزنید

به منظور بررسی اصالت کولر گازی بوش و کارت گارانتی خریداری شده و جلوگیری از سوء استفاده در ارائه محصولات تقلبی با گارانتی متفرقه ، چک کردن صحت اسم و رسم شرکت با چک کردن شماره ملی شرکت در سامانه شماره ملی الزامی می باشد.
خواهشمند است توجه فرمایید که بارزترین مشخصه کولر گازی بوش , گارانتی با لوگوی انحصاری آنلاین سرویس ۲۴ (ONLINE SERVICE 24) شرکت فن آوران آرشام صنعت با پنج سال ضمانت بدون قید و شرط کمپرسور ۲ سال قطعات مکانیکی و یک سال قطعات الکترونیکی می باشد.

برخی از سودجویان به قصد فریب مصرف کننده، با سوء استفاده از اعتبار برند بوش ، اقدام به فروش کولر گازی های بوش با گارانتی شرکت هایی که شماره ملی و ثبت ندارد ، می کنند. لازم به ذکر است که این کولر گازی ها ، بی کیفیت و غیر استاندارد هستند.

۲- نحوه تشخیص اینورتر بودن یا بدون اینورتر بودن یک کولر گازی

کولر گازی اینورتر دارای مزیت های خاص خود و همچنین قیمت بالاتری نیز می باشد.برای تشخیص اینورتر بودن یک کولر گازی یا واقعی بودن برچسب اینورتر روی یک کولر گازی تنها راه تشخیص باز کردن قسمت بالای کندانسور و مشاهده برد اینورتر دی سی می باشد.

با باز کردن نهایت ۶ پیچ شما می توانید قسمت بالای کندانسور را جدا و داخل آن را مشاهده کنید.

برد اینورتر دی سی بردی نسبتا بزرگ و ظاهر آن شبیه شکل زیر است.بردی شامل یک چند خازن مشکی رنگ و قسمت الومینیومی در کنار یا پشت برد برای خنک کردن برد.

برد اینورتر کولر گازی بوش

شما همچنین باید به چند نکته حتما توجه کنید.

* نکته ۱ تشخیص اینورتر: در کولر گازی های بدون اینورتر بردی به اسم برد فرمان در داخل کندانسور و یا داخل پنل وجود دارد که با برد اینورتر تفاوت دارد و بودن آن دلیل بر اینورتر بودن کولر نیست و فقط دستورات کولر را ارسال می کند.این برد شبیه شکل زیر است.

برد فرمان کولر گازی بوش

* نکته ۲ تشخیص اینورتر: گاز R410 گاز جدیدی است که در اکثر کولر گازی ها وجود دارد.هم کولر گازی اینورتر هم کولر گازی بدون اینورتر.پس وجود گاز R410 دلیل بر اینورتر بودن کولر گازی نیست.

گاز کولر گازی بوش

* نکته ۳ تشخیص اینورتر: اینورتر در کولر گازی یعنی اینورتر دی سی (Inverter DC) و مدل دیگری از اینورتر وجود ندارد.بعضی از فروشنده ها برای فروش اجناس بدون اینورتر خود به دلیل نبودن برد اینورتر در دستگاههایشان ، اسامی دیگری از جمله اینورتر وی (Inverter V) را برای کولر خود انتخاب می کنند.
این در حالیست که برندهای بزرگِ سازنده کولر گازی این اسامی از جمله V , SMART , DIGITAL , G10 را فقط برای نام گذاری انحصاری بر روی برد اینورتر دی سی شرکت خود انتخاب می کنند نه برای مدل های مختلف اینورتر.
پس شما در صورت خرید کولر گازی اینورتر حتما اینورتر دی سی را تاکید کنید.

* نکته ۴ تشخیص اینورتر: شکل زیر یک خازن راه انداز را نشان می دهد و بودن آن در کولر گازی یعنی بدون اینورتر بودن آن.

خازن کولر گازی

۳- نحوه تشخیص ظرفیت یک کولر گازی

در مورد تشخیص سایز کولر گازی توجه به سایز لوله الزامی می باشد
به عنوان مثال برای سایز ۱۲۰۰۰ و ۱۸۰۰۰ باید سایز لوله یکی ازسایزهای ۴و۱۰ یا۶و۱۰ یا ۶و۱۲ (هر کولر گازی ۲ عدد لوله برای رفت و برگشت لازم دارد)باشد.
برای سایز ۲۴۰۰۰ سه مدل لوله در مدلهای مختلف به کار می رود که شامل۶و۱۲ یا ۱۰و۱۶ یا ۶و۱۶ می باشد.برای ظرفیت ۳۰۰۰۰ و ۳۶۰۰۰ سایز های ۶و۱۶ یا ۱۰و۱۶ موجود می باشد.

۴- نحوه تشخیص نوع کمپرسور با توجه به تصویر

کولر از ۹۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ از کمپرسورهای روتاری و پیستونی بهره می گیرد و به هیچ وجه از کمپرسور اسکرال در این سایز ها استفاده نمی شود.
اما در سایزهای بالاتر از ۳۶۰۰۰ از کمپرسور اسکرال بهره گرفته میشود.اغلب دیده شده است که بعضی فروشندگان سهوا یا عمدا کمپرسور کولر گازی از سایز ۹۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ را با عنوان اسکرال معرفی می کنند.

کمپرسور روتاری کولر گازی

تصویر بالا کمپرسور روتاری را نشان می دهد که دارای ظاهری استوانه ایست.این نوع کمپرسور را از لحاظ ظاهر راحت می توان تشخیص داد آن هم با دقت روی خروجی سیم و لوله های ورود و خروج گاز که حتما همگی رو به بالا می باشند.همچنین تعداد پایه های آن حتما ۳ عددی است.

کمپرسور اسکرال کولر گازی

تصویر بالا کمپرسور اسکرال را نشان می دهد که دارای ظاهری استوانه ایست.این نوع کمپرسور را از لحاظ ظاهر راحت می توان تشخیص داد آن هم با دقت روی خروجی سیم و لوله های ورود و خروج گاز که حتما همگی رو به بغل می باشند(رو به بالا در روتاری).همچنین تعداد پایه های آن حتما ۴ عددی(۳ عدد در روتاری ) است.

کمپرسور پیستونی کولر گازی

تصویر بالا کمپرسور پیستونی را نشان می دهد که از دید بالا دارای ظاهری بیضی شکل است (بر عکس ۲ مدل قبلی).این نوع کمپرسور را از لحاظ ظاهر راحت می توان تشخیص داد آن هم با دقت روی ظاهر بیضی شکل و خروجی سیم و لوله های ورود و خروج گاز که حتما همگی رو به بغل می باشند.همچنین تعداد پایه های آن حتما ۴ عددی است.

۵- نحوه تشخیص ظرفیت مورد نیاز فضای شما

برای خرید کولر گازی بوش بر اساس ظرفیت های مختلف توجه به متراژ ، وضعیت آفتاب گیری ،شماره و موقعیت ارتفاعی طبقات ،تعداد سکنه و بخصوص مهمان ها و همچنین کاربری فضای مورد استفاده بسیار ضروری است.

برای خرید مناسب کولر گازی و اسپلیت توجه به متراژ ، وضعیت آفتاب گیری ،شماره و موقعیت ارتفاعی طبقات ،تعداد سکنه و بخصوص مهمان ها و همچنین کاربری فضای مورد استفاده بسیار ضروری است.

برای خرید کولر گازی و اسپلیت برای منزل ابتدا متراژ هال پذیرایی و آشپزخانه را محاسبه کنید.

  • تقریبا برای منزلی با مشخصات ۵۰ متر هال پذیرایی و آشپزخانه ،مهمانی های متوسط و آفتابگیری تقریبا ۲ ساعت در روز استفاده از ظرفیت ۲۴۰۰۰ BTU/H  مناسب می باشد.

کولر گازی اسپلیت بوش ۲۴۰۰۰ برای این مکان از طرف ما پیشنهاد می شود.

  • برای منزلی با همان مشخصات ولی با متراژ ۵۰ تا ۷۵ متر سایز ۳۰۰۰۰ BTU/H  مناسب می باشد.

کولر گازی اسپلیت بوش ۳۰۰۰۰ برای این مکان از طرف ما پیشنهاد می شود.

  • برای همین مکان ولی با متراژ پایینتر از ۲۰ تا ۴۰ متر ۱۸۰۰۰ BTU/H  مناسب می باشد.

کولر گازی اسپلیت بوش ۱۸۰۰۰  BTU/H برای این مکان پیشنهاد بسیار مناسبی می باشد.

  • برای اتاق خواب های متراژ پایین و بدون آفتابگیری ظرفیت ۹۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ BTU/H  و برای اتاق خوابهای متراژ بالا با نورگیری زیاد سایز ۱۸۰۰۰ BTU/H  پیشنهاد می شود.
X